www.mksopolanin.pl

2017.10.22, 20:45, Administrator
Derby dla Stali!

Stal rządzi w powiecie opolskim. Podopieczni Jarosława Grajpera rozgromili lokalnego rywala aż 3:0

Wydarzeniem weekendu w ekipie z Poniatowej nie była jednak derbowa konfrontacja, ale ślub jednego z liderów Stali Jarosława Wyroślaka. Koledzy z ekipy chcieli sprawić mu ślubny prezent, więc w konfrontacji z Opolaninem zagrali bardzo ambitnie i pewnie zwyciężyli. Nagrodę od nowożeńca otrzymali chwilę później w postaci szampańskiej zabawy na weselu. – Jarkowi i Monice życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. W trakcie zabawy weselnej rozegraliśmy mecz małżonkowie kontra kawalerowie i mogę zdradzić, że pan młody popisał się w nim świetną skutecznością. Niech zdobywa równie dużo bramek na zielonej murawie – powiedział Robert Kozak, kierownik Stali.

Samo derbowe spotkanie nie przyniosło zbyt wielu emocji, a wpływ na to mógł mieć fakt, że Stal nie mogła wpuścić na ten mecz kibiców. To pokłosie kary, jaką klub otrzymał za nieodpowiednie zachowanie się fanów w trakcie rywalizacji z rezerwami Avii Świdnik. Gospodarze objęli prowadzenie już w 11 min za sprawą Huberta Poleszaka, który trafił do siatki mimo asysty obrońcy Opolanina. Kolejne gole padły po przerwie za sprawą Sylwestra Parady. 25-latek najpierw wykorzystał dobre podanie od Michała Czarneckiego, a za drugim razem dobił strzał Poleszaka. Dzięki temu zwycięstwu Stal umocniła się w czołówce tabeli. Natomiast powoli wypada z niej Opolanin, który po 12 kolejkach ma na swoim koncie 20 pkt.

Stal Poniatowa – Opolanin Opole Lubelskie 3:0 (1:0)

Bramki: Poleszak (11), Parada (62, 85).

Stal: Rybarczyk – Pyda, S. Węgorowski, Wawer, Pikuła, Poleszak, Kucharczyk, Parada, Radziejewski, Czarnecki, Materek (55 Kruk).

Opolanin: Jakóbczyk – Wesołowski (75 Gasiński), Gierowski, Górniak, Podgórski (60 Kowalski), Bakalarz, Rożek, Dajos, Fiuk, Fliszkiewicz.

Żółte kartki: Materek, Pikuła, Pyda – Fliszkiewicz, Podgórski, Nowak, Kowalski. Sędziował: Kamil Szczołko. Mecz bez udziału publiczności
.

Źródło: dziennikwschodni.pl DRUKUJ